fbpx
 

Haziran Tutulmaların Şafağında

Haziran Tutulmaların Şafağında

Hiç unutulmayacak aylardan birine giriş yapıyoruz sevgili dostlar, birçok gezegen Retro yani geri harekette transitine devam ediyor, hal böyleyken engeller, aksaklıklar olabilirken sürecin verdiği pozitif mesajlar ise şunlardır; derin düşüncelere dalmış bir zihin, iç dünyamızdaki hassas noktaların farkına varmamız, kendimizi ve yaşadığımız durumları analiz edip öz eleştirilerde bulunup çözümler üretebiliriz.

5 HAZİRAN YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

5 Mayısta Ay düğümlerinin ikizler yay aksına geçmesiyle birlikte döngüye giriş yaptık, ve 18 ay sürecek yeni bir dönem var önümüzde…

Bu süreçte hepimizin yay burcunun gölgelerinden çıkıp yani dogmatik kalıplar, fanatik düşünceler, ön yargı ve zanlardan arınıp, kuzey düğüm tarafına yani ikizler burcunun pozitif yanlarına ilerlemeliyiz sağlıklı merak geliştirmek, soru sormayı ve dinlemeyi öğrenmemiz gerekiyor ve sorgulamamız.

YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

Genel Etkiler

5 Haziran Cuma günü yay burcunun 15 derecesinde ay tutulması gerçekleşecek, ay tutulmaları dolunayların abisi olarak adlandırabiliriz.

Şüphesiz en derin etkilenen burçlar güneş veya yükselen burcu İkizler, Yay, Başak, Balık burçları derinden deneyimleyeceklerdir, ayrıca yazmış olduğum burçlardan herhangi birinde 15 derece civarında gezegen yerleşimi olanlar, şüphe yok ki o kadersel dönüşümü deneyimleyebilirler, hatta belki değişim başlamıştır bazılarımız için.

Yazmış olduğum bu yazım bütün burçlar için geçerlidir.

Aşk ve ilişkiler, güven, sabır ve dayanıklılık testinden geçiyor, venüs gezegeninin Retro transiti, tutulmaya damga vuruyor kaldı ki bu ilişkiler için pek iç açıcı bir durum değil öte yandan balık burcundaki marsın apeks noktası oluşu işleri epeyce zorlaştırabilir…

Sevdiklerinize karşı öfkeli davranabilir veya başkalarının duygusal saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Risk alırken veya dürtüsel davranırken bu durumun getirebileceği olası tehlikeleri düşünün, ancak tutulma şunu özetliyor iyimser bakışımız gerçeklerden kaçma mıza sebebiyet verebilir ve sadece geride hayal kırıklarıyla baş başa kalabiliriz.

İkizlerdeki Venüs diyor ki; Doğru, çıkarsız ve hesapsız sevenler bu filmde kazanırlar. Sevgi ve şefkat vermeyi, almayı daha da zorlaştırır ve finansal stresi gösterebilir. Eski arkadaşlar veya geçmişte kalan bir aşk hikayesi yeniden ortaya çıkabilir.

Aşk sevgi isteyen bekarlar, tatlı bir kadersel karşılaşma yaşayabilir ve ruh eşinizi bulabilirsiniz.

5 Haziran ay tutulması gergin, yolunda gitmeyen ilişkiler için iyi bir tutulma değil, Sağlıklı ilişkilerde uyumu dengeyi korumak bile ekstra çaba gerektirecektir. 

Özetle, en güçlü aşk ilişkilerini bile test edebilir yay burcundaki ay tutulması.

 

Unutmamalıyız ki sevgili dostlar ‘batan gemiyi ilk fareler terk eder.’

Ülkemiz ve Dünya için genel etkiler;

Haziran ayı depremleri sarsıntıları tetikleyebilir, savaş tehditlerini ve ege, ak deniz sularında oluşabilecek riskleri, ekonomik stresi gittikçe artırabilir.

Uyuşturucu, sahte alkol ve ilaç narkotikle mücadele de büyük operasyonlar yapılabilir.

Medya patronları ile ilgili sarsıcı durumlar gözlemleyebiliriz İnanç ve fikir kalıplarının, inandığımız değerlerin, adaletin, etik ve ahlakın, hukukun, anayasal düzenlemelerin, cumhurbaşkanlığı sisteminin tartışılması mümkün, Uluslararası ticaret ithalat ihracat ve yeni seyahat düzenlemeleri, taşımacılık, yüksek eğitim ve öğrenim, sınav sistemini, medya yayıncılık basın sektörünü çok fazla konuşuyor olacağız.

Yargı ve yüksek öğrenim mensuplarıyla ilgili skandallar, dini liderlerin yersiz olayları karşımıza çıkabilir.

 

Ülkemizde değişen hava şartları, iklim problemleri ve yoğun yağışlar, sel vakalarını getirebilir.

Sporcular ve liglerle ilgili çok kritik bir süreç, ünlü bir futbolcu ve ya antrenör tutulmaya damga vuruyor.

Herkese bol şans.