fbpx
 

FENG ŞUİ İle Hayatınıza Minik Dokunuşlar Yapın

FENG ŞUİ İle Hayatınıza Minik Dokunuşlar Yapın

Feng Şui, “rüzgar” ve “su” anlamına geliyor. Eski bir Çin öğretisi olan Feng Şui, doğada var  olan yaşam enerjisini yaşanılan mekânlarda harekete geçirme yöntemlerini gösteriyor. Beş bin yıllık geçmişi olan bu uygulamayla, evlerde daha sağlıklı, mutlu ilişkiler kurmanın ve kariyerimizi geliştirerek kazancımızı artırmanın sağlandığına inanılıyor. 

Feng Şui

bilinenin aksine bir dekorasyon stili değil, ana hatları birçok dekorasyon stiline uyan bir disiplindir…

Bugün sizlere 7 sır vereceğim haydi başlayalım öyleyse…

😊Fil, başarı, güç, üretkenlik, şans ve dayanıklılığı temsil eder. Evinizi kötü şanstan korumak için evinize küçük heykelcikler ya da fil sembollü eşyalar yerleştirin.

😊Birçok kültürde kapıya at nalı asmak iyi şans getirir.

😊Feng Şui’ye göre ev dekorasyonunda taze çiçekler kullanmak evinize sadece mutluluk getirmez aynı zamanda güç getirir.

😊Evinize pozitif enerji getirmek için meyvelerinizi görünür yerlere koyun. Elma ve portakal kasesi hem dekoratif olarak şık durur hem de eviniz sağlıkla dolar.

😊Uğur böceğinin uğur getirdiğine inanılır. Evinizde uğur böceği heykelciği ya da uğur böceği resmi kullanabilirsiniz.

😊Feng Şui’ye göre evinizin girişinin dağınıklığını ortadan kaldırmanız gerekiyor. Temiz ve derli toplu bir giriş koridoru size şans getirecektir.

😊Feng Şui’ye göre dekorasyonda aynalar pozitif enerjiyi çekiyor. Bu sebeple aynalarınızı bahçenizden veya dışarıdan gelen güzel manzarayı yansıtacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Bu evinize pozitif elektrik getirecektir.