fbpx
 

Gökyüzü Takvimi 2020

Astrolojik Gökyüzü Takvimi 2020

Merhaba sevgili dostlarım sezence astroloji ailesinin değerli üyeleri, 2019 ile vedalaşırken artık yeni ufuklara limanlara yolculuklara hazırlanma dönemi 2020 yılında gökyüzünde bizleri neler bekliyor nasıl bir yıl olacak önemli tarih ve olaylara gelin şöyle bir göz atalım kahvelerinizi hazırlamayı unutmayın lütfen…

 

TUTULMALAR, DOLUNAY, YENİ AY VE İÇ GEZEGENLERİN RETRO TARİHLERİ

TUTULMA TAKVİMİ

10 Ocak 2020 yengeç burcunda ay tutulması

5 Haziran 2020 yay burcunda ay tutulması

5 Temmuz 2020 oğlak burcunda ay tutulması

30 Kasım 2020 ikizler burcunda ay tutulması

21 Haziran 2020 yengeç burcunda güneş tutulması

14 Aralık 2020 yay burcunda güneş tutulması

DOLUNAY TAKVİMİ

9 Şubat aslan burcunda dolunay

9 Mart başak burcunda dolunay

8 Nisan terazi burcunda dolunay

7 Mayıs 2020 akrep burcunda dolunay

3 Ağustos Kova burcunda dolunay

2 Eylül 2020 balık burcunda dolunay

1 Ekim 2020 koç burcunda dolunay

31 Ekim 2020 boğa burcunda dolunay

MERKÜR VENÜS MARS RETROSU

2020 Yılında Merkür 3 kez retro  (gerileme) olayı yaşanıyor olacak.

17 Şubat – 10 Mart arası balık burcunda gerilemeye başlıyor.

Bu dönem inziva zamanı, hayatı en derin haliyle anlama karşılıksız iyilikler sunup fayda yaratma zamanını işaret ediyor, özellikle rüyalar iyi sorgulanmalı ve rehber mesajcı rüyalar görülebilir, dalgınlıklar unutkanlıklar ve gerçeklerden kaçma, izole olma yalnızlaşma gibi durumları da tetiklemekte, kendi içinizde kaybolmamaya özen gösterin.

18 Haziran – 12 Temmuz arası yengeç burcunda gerilemeye başlıyor.

Aile, yuva, ev gibi konularda eskiye özlem duymak, unutamamak ve kırılgan hassas duygusal güvenlik arayışı içerisinde melankolik haller düşünceler kafamızda belirebilir.

14 Ekim – 3 Kasım arası akrep burcunda gerilemeye başlıyor.

 

VENÜS RETROSU

13 Mayıs – 25 Haziran arası ikizler burcunda geri hareketine başlıyor, palavra palavra palavra diye bir şarkı vardı işte bu dönemi en iyi ifade eden sözcük tam olarak bu, aslı astarı olmayan dedikodular, haberler havada uçuşabilir, çocukluk aşkınız bir anda tekrar karşınıza çıkabilir.

 

MARS RETROSU

2020 Yılında 9 eylül – 14 kasım tarihleri arası koç burcunda geri hareketiyle transit ediyor olacak. Gökyüzünde marsın eğlenceli bir dönemi olacak Jüpiter, satürn ve plüton kardeşleriyle şubat ayı epey sorumluluklar aldığımız tedbirli kararlı bir ay olacak bizler için, 16 şubat ve 30 mart arası gökyüzü bizleri sorumluluk almaya davet ediyor bizler.

 

2020 Yılında birçok gezegen oğlak burcunda kol kola transit ediyor olacak, 13 0cak tarihinde Merkür, Güneş, Satürn, Plüton kavuşum halinde olacak bu stelyum halinde olan gezegenler dünyada yeni olayları başlatıyor olacaklar.

Jüpiterin, Satürn ve Plütonla oğlak burcunda kavuşum halde olması çok nadir görülen bir olaydır özellikle dünya tarihine baktığımızda deprem, toprak kayması, büyük felaketler, toplu ölümleri getirmiştir.

Siyasi ayaklanmalar, otoriteye karşı hareketlilikler, din mezhep savaşları, ekonomik krizler ve

  1. İbrahim’ in göç etmesi gibi büyük din adamları, rahiplerin öldürülme olaylarını da tetiklemiştir.