fbpx
 

Merkür Retrosu 2021

Merkür Retrosu 2021

Merkür’ün Kova burcunda Retro hareketi için geri sayım başladı!!!

30 Ocak ve 21 Şubat arası merkür geri pozisyonunda transitine devam edecek.

Birçoğunuzun bildiği gibi Merkür’ün retro hareketi teknoloji, iletişim ve bazen de seyahatlerle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir…

Bu kez, Merkür aynı zamanda dostluklara, arkadaşlık ilişkilerine, düşüncelerimize ve sosyal medya hesaplarımıza odaklanmakta.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde kendinizi, hayatınızda kimlerin olmayı hak ettiğini yeniden değerlendirirken bulabilirsiniz.

Uzun zamandır görüşmediğiniz, iletişim kurmadığınız kişilerle karşılaşmalar olabilir, özellikle bu geçişte eski okul arkadaşlarımızı, ve mahalledeki tanıdıklarımızla iletişim kurmamız an meselesi…

Ve bu süreçte hayatınızdan kim ayrılırsa, bırakın gitsin yeni ve geliştirilmiş bağlantılar için hayatınızda yer açılır. Sonuçta, sonuç sizin lehinize çıkıyor.

Ayrıca, bu Merkür gerilemesi, özgürlüğü ve bağımsızlığı sosyalleşmeyi kucaklıyor, pandemi sebebiyle bir araya gelmemiz zorlaşsada, bu özlemi hasreti yoğun yaşayacağız anlamına geliyor…

Bir şekilde kendinizi artık boğulmuş hissetmeniz olası.

Son birkaç yıldır, Merkür ağırlıklı olarak su burçlarında gerileme yaşadı, ancak 2021 yılı boyunca, hava grubunda ağırlıklı olarak geri hareket eden yeni bir Merkür temasına sahip olduğumuz görülüyor.

Zihinsel olarak sisli, kafamız karışmış hissedebilir veya karar vermek için gereken netlikten yoksun olabiliriz.

Kova Burcunda Merkür Retrosu

Hava burçlarındaki Merkür gerilemesi zihinsel enerjimizi bulutlandırabilirken, sebepsiz yere bu düşünceleri gündeme getirmez, bu dönem neler düşündüğünüze dikkat edin.

Üzülmeyin – her gerileme, yaptığımız şeye yaklaşımımızı yavaşlatma, yeniden düşünme ve iyileştirme fırsatı sunar, durup biraz dinlenme ve mola verme zamanıdır aslında.

Yaptığımız işler, kurduğumuz ilişkiler ve yapmayı planladığımız girişimlerimizi kontrol etme ve  durum değerlendirmesinde bulunma sürecidir.

Ancak, durum lanse edildiği gibi o kadar da kötü değil!

Kova burcunun mantıksal, ilerici ve alışılmadık bakış açısı nedeniyle, olayları daha önce görmediğimiz bir şekilde görebiliriz, yeni bakış açısı geliştirebiliriz…

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, önümüzdeki birkaç hafta dilinize ve arkadaşlıklarınıza daha fazla dikkat ettiğinizden emin olun.

 

Kova burcunda Merkür gerilemesi; bilinçli bir şekilde çalışmak, dikkatinizi kendi özünüze çekmek ve kendinize karşı dürüst olmak anlamına geliyor.