fbpx
 

Merkür Retrosu

MERKÜR GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN HAZIRLANIYOR

29 Mayıs’ta Merkür; 22 Haziran’a kadar İkizler Burcunda geriliyor olacak . 14 Mayıs’tan bu yana gölge dönemine girdik ve teknolojiyle ilgili bazı sorunları zaten fark etmiş olabilirsiniz.

Dünya’dan gözlem yapılırken Merkür gezegeni 21 ile 24 gün arasında (ama genellikle üç hafta) geriye gidiyormuş gibi görünüyor.

Gerçekte, hiçbir gezegen veya gök cismi Güneş etrafındaki yörüngelerinde geriye doğru hareket etmez. Retro döngüsü, dünyadan bakış açımıza göre ortaya çıkan optik bir yanılsamadır. Merkür, güneşten 28 dereceden fazla uzaklaşamayan en hızlı yörüngede dönen gezegendir. Güneş’ten en uzak mesafeye ulaştığında, yön değiştiriyormuş gibi görünür. Hızı ve büyüklüğü nedeniyle, Merkür diğer tüm gezegenlerden daha sık geriliyor.

Astrolojideki retro gezegenin sembolizmi, genellikle bir tür tekrarlama, erteleme ve olayları farklı bir perspektiften görme ihtiyacını gösterir. Merkür, geriye doğru dönüyorken işler dengesiz ve öngörülemez hal alır.

Merkür diğer şeylerin yanı sıra konuşma, karar verme, düşünme, satın alma ve satış, trafik, elektronik, müzakere, sözleşmeler, yazılı belgeler, öğretim, dinleme, yazma, seyahat, posta ve nakliye, ulaşım ve günlük alışkanlıkları yönetir.

Tüm bu alanlar Merkür retrosundan etkilenir ve tüm bu konularda gecikmeler, iptaller, ertelemeler ve hatalar yaşayabiliriz.

Bu dönem, hayatımızın kaotik hissettiğimiz bölümlerini yeniden düzenlemek ve düşünmek için iyi bir süreç.

Dünyaya farklı bir perspektiften bakma fırsatına sahibiz ve çok önemli şeyler de keşfedebiliriz.

Merkür’ün gerilemesinden korkmak yerine; bu dönemi içe dönme, tefekkür daveti gibi görebilir, iç dünyamızı duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirebilir ve kendi kendimizi iyileştirmek için ne yapabileceğimizi düşünebiliriz.

Unutmadan söyleyelim bu dönem ex’ten next olur mu ?

sorunun cevabını da vermenizi isteyecek evren…

Herkese bol şans

Sevgilerimle

ASTROLOG YAZAR

SEZEN TATLI