fbpx
 

SATÜRN KOVA BURCUNDA 2020

SATÜRN KOVA BURCUNDA

Global Dünyada Düzen Değişiyor

Merhaba sevgili okurlarım gökyüzünde önemli bir gezegen olan

Satürn zamanın efendisi burç değiştirmeye hazırlanıyor, gelin biraz Satürn gezegeni nedir size anlatayım herkesin korktuğu bir gezegen olan Satürn girdiği hayat alanı içerisinde sınavlardan geçirir, kısıtlamalar yaşatır, sınırlar, korku yaratır, güvensizlik hissi yaratır, izole eder tabi ki bunlar gölge yanlarıydı… İyicil bakış açısıyla ise düzen getirir, kontrol sağlar, sabır verir, disipline eder, pratiklik kazandırır…

22 mart itibariyle Satürn kova burcuna geçiyor

İleri geri hareketi derken 2 temmuzda tekrar oğlak burcuna geçiş yapıyor olacak, 17 aralık günü ise Satürn kova burcuna tam manasıyla giriş yapıyor ve yaklaşık 2.5 sene transit ediyor olacak dünya üzerinde önceki yıllarda Satürn kova burcundayken neler yaşamış dünya şöyle bir bakalım isterim;

– 4 Ocak 1932: Hindistan’da, İngilizlere karşı verdiği mücadeleler nedeniyle Mahatma Gandhi tutuklandı.

– 30 Ocak 1933: Adolf Hitler, Almanya devlet başkanı oldu.

– 5 Ağustos 1962: Nelson Mandela tutuklandı.

– 12 Nisan 1963: Martin Luther King, Alabama’da sivil haklar yürüyüşüne öncülük ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

– 20 Ağustos 1962: Doğu Berlinli bir genç Berlin Duvarı’nı geçmek isterken öldürüldü. 5 bin Batı Berlinli eylem yaparak olayı protesto etti.

– 24 Ocak 1993: Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldürüldü.

Satürn kova burcundaki yıllara baktığımızda insan hakları, özgürleşme ihtiyacı, bağımsız olma arayışları, sivil toplum örgütlenmeleri, eşitlik hümanizm ve grevler, isyanlar oluşmuş önceki yıllarda.

Peki önümüzdeki yıllar içerisinde bizlere neleri getirebilir…

İnternet sosyal medya ve sosyal ağlarda hızlı gelişmeler, siber zorbalık, finans dünyasının en büyük yatırımlarını sosyal medyaya yapabilir, internet üzerinde kısıtlanmalar, yeni icatlar, buluşlar, yeni fikir adamları, düşünce devleri, akıllı cihazlarda teknolojide hızlı gelişmeler, uzay, yapay zekada hızlı gelişmeler, bilim merkezlerine büyük yatırımlar söz konusu olabilir.

Evlilikler azalma, boşanma sayılarında hızlı artışlar, bağlanmakta yaşanan problemler, eski kuralların yıkılması geleneksel olandan uzaklaşmalar, modern düşünce kalıplarının gelişmesi, eskiye dair ne varsa o sayfaların hızla kapanması.

İlişkilerde özgürleşme isteği, bağlanma fobisi oluşabilir.

Etkiyi derinden hissedebilecek burçlara baktığımızda güneş, yükselen ve ya ay burcu kova, aslan, boğa , akrep olan bu 4 sabit burç etkiyi saha net ve sert alabilirler.

Herkese bol şans diliyorum…