fbpx
 

Ve bir mevsim daha biter

https://sezenceastroloji.com/wp-content/uploads/2020/02/mevsim-biter.jpg

Ve bir mevsim daha biter

Hayatta öyle değil mi sizce hayat içerisinde fark edemediğimiz ya da bazen fark ettiğimiz bir çok şey bitmiyor mu ??

Sonra yerine yeni birşeyler geliyor  ve gideni dolduruyor süt bitiyor evde ekmek bitiyor ama sonuç ta bitiyor sonra yerine yenisi gelir çünkü ihtiyaç var..

Duygularda öyle değil midir mevsimlerde mesela şimdi doğa ana kendini sonbahara hazırlıyor yaprak dökülecek ki daha sağlam daha güçlü daha canlı yeniden başlayabilsin diye hayata , onunda hayatı devam ediyor ya.. Yaradan  onu yaşatmak istiyor ama dökerek ama üzerek ama bitirerek döngü devam ediyor aslında dedim ya fark etsek de etmesek de.. Günlerde giderek kısalacak yağmurlar başlayacak belki ömür yetmez bir daha ki yazı görmeye..Dedim ya hayat devam ediyor.. Sen hiç düşündün mü acaba bir daha bu mevsimi görecek miyim diye yada gece uyurken hiç oldu mu sabaha uyanır miyim diye.. İşte yaradan sana bir hayat armağan etmiş bu yol senin yolun istediğin gibi devam edebilme iradeside vermiş şimdi peki sen  nasıl kullanabiliyorsun bu ödülü ??

Hayallerin var mı mesela… Bak ağaçlar kendini kışa hazırlıyor diğer canlılarda öyle .. Sen kendini neye hazırlıyorsun peki ??

Olsun dediğin şeyler vardır elbet  senin kurduğun hayalleri başkaları yaşıyor mesela ne tuhaf değil mi?? Bak sana  ne anlatacağım .. Bir hayalin varsa ve bunu gerçekten istiyorsan onun peşinden gitmelisin insanlar kendi yapamayacağı şeyleri senin de yapamayacağını söylerler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *