fbpx
 

Esma’ül Hüsna’nın mucizeler

https://sezenceastroloji.com/wp-content/uploads/2020/02/esma.jpg

Esma’ül Hüsna’nın sırları

Her gün bu değerli isimlerden biriyle yaşamayı seviyorum, onunla  kalbimi ruhumu tazeliyor ilahi huzura kavuşuyorum, ruhumun bütün ihtiyaçlarını onunla karşılıyorum. Huzurlu bir hayat yaşamamda alacağım hayırlı kararlarda, neyi yayıp neyi yapmamam da  hep ona müracaat ediyorum. İçimdeki kötü enerjileri yok edip pozitif enerjilerle dolduruyorum. Ruh dünyamla bağlantıya geçip duygusal, ruhsal, düşünsel, zihinsel ve fiziksel enerjimi güçlendirip, huzuru ve mutluluğu yaşıyorum. Psikolojik rahatlık, huzur ve sükuneti kazanıyorum. Onun isimlerini zikretmekle kalmıyor hayatımın her alanında bana rehberlik etmesi için ruhumu, kalbimi, aklımı  tamamıyla ona acıyorum.

Kendimde açığa çıkan o isimlerin tezahür derecelerini yükseltmek ezeli sevginin muhabbetin zerresini yakalamaya çalışıyorum. Yaşamın her meselesinde onlara müracaat ediyorum. Bütün çıkmazları onunla aştım. Ve her gün o isimlerin sahibine  daha çok Aşık oldum, oluyorum.

Ve işte hayatımın her alanında muhtaç olduğum bu isimler yüce yaradan Hz Allah’ın isimleri Esma’ül HüsnaEsma’ül Hüsna Allah’ın 99 ismine verilen genel isimdir

Esma’ül Hüsna’nın mucizeleri

Esma’ül Hüsna’nın etkisini bilmeyen gücüne inanmayan kimse yoktur. Hepimiz, Allah’ın doksan dokuz isme sahip olduğunu ve her ismin belirli bir nitelik taşıdığını biliyoruz.

“On­lar, Kur’ân’ı in­ce­den in­ce­ye dü­şün­mez­ler mi? Yok­sa (on­la­rın) kalb­ler(i) üze­rin­de ki­lit­ler mi var?” (Mu­ham­med, 24)

Ayette yoksa onların kalplerin üzerinde kilitler mi var diyor. Kalp bilgi kaynağıdır, beyin kalbin aynasıdır. Kalp beyne sinyaller veya talimatlar verir. Kalpten esmaların gücüne inanarak yapılan zikir, insanın içinde zarar veren enerjileri bloke ederek ihtiyacımız olan enerjinin ortaya çıkmasını sağlar.

Harvard Üniversitesi Meditasyon Çalışması 

Harvard meditasyon çalışmasında, üç haftalık meditasyon egzersizi ruh sağlığını iyileştirir, depresyonu hafifletir, kaygıyı giderir ve beyin sağlığını iyileştirir. Meditasyon ayrıca insan bağışıklık sistemini güçlendirir ve aktive eder.  Harvard Ünüversitesi Harvard.edu’unda,  meditasyonun inanılmaz yararları ve beyin hücrelerini nasıl harekete geçirdiği ve kronik  ağrıdan kurtulmaya yardımcı olduğu ve aynı zamanda kalbe faydalı meditasyondan elde ettiği bir çok faydalı bilimsel çalışma yayınladı

Çalışma, 20 dakika  boyunca her gün meditasyon uygulaması nedeniyle beyinde birçok değişiklik olduğu şüphesinin ötesinde olduğunu kanıtladı, ve bu çalışma budist rahipler üzerinde yapıldı.

Şimdi siz düşünün gerçek bir müslumanın dua ve zikirle beyninin zevk aldığı değişim ve faaliyet hacmini hayal edin!!! Onun yaydığı frakansları ve enerjiyi bir hayal edin.

Meditasyon basitçe nefesli, nefessiz, ışıklı meditasyonlar, renklerle meditasyonlar ve daha bir sürü çeşit çeşit tekniklerle hiçbir şey düşünmeden ağaçlara yada manzaraya bakmak.

İslami meditasyon

Tevekkül. Zikir, derin yansıması olan meditasyondur, size mutluluk ve güç verir, çünkü Allah ile yaşıyorsunuz . Ahiret ile . Tüm endişelerinizi unutun ve kaygıdan, depresyondan ve üzüntüden kurtulun ..

İbadet, dua ve zikir sıradan bir  meditasyon değildir, yansıma, öbür dünyayı hatırlama ve dünyanın kaygılarını unutmanın eşlik ettiği bir yansıma sürecidir, Aklımızı anlamaya kalbimizi sevmeye, mütavazi olmaya, affetme, hoşgörü ve toplumun olumsuz yönlerinin ortadan kaldırılmasını içerir.

Rad suresi 28 ayet derki: Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.

İnananın beyni duygu, meditasyon dua ve Allah’a yansıma sayesinde insanın duygularını düzenleyen enerjileri ortaya çıkarır, zihni sakinleştirir. Zikir şifadır.

Yunus suresi 57 ayet: Ey insanlar, işte size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa ve mü’minler için bir hidayet ve rahmet geldi.

İsra suresi 82 ayet: Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.

Şura suresi 80 ayet: “Hastalandığımda da O bana şifa verir.”

Şifayı dua ve zikirde aramalı insan.Dua eden kişi anlar ki, Birisi var, benim kalbimden geçenleri işitir, her şeye eli yetişir, her bir arzusunu yerine getirebilir, âcizliğine merhamet eder.”

Bakara Suresi 186 ayet “Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım.Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.”

ESMAÜL HÜSNA” ( EN GÜZEL İSİMLER O’nundur.)

Kur’an-ı Kerim’de Allah Teala şöyle buyuruyor:
“En güzel isimler Allah’ındır. O halde Allah’a o isimlerle dua ediniz.”

Taha 8. ayet: “O’dur Allah, O’ndan başka yoktur ilah. En güzel isimler ve vasıflar O’nundur.”

İsra 110. ayet: De ki: “İster Allah diyerek, ister rahmân diyerek yakarın; hangisiyle yakarsanız olur, bütün çünkü güzel isimler O’na mahsustur.” Namazında niyazında sesini fazla yükseltme, fazla da kısma, ikisinin arasında bir yol tut.

Esma-i Hüsna’nın fazileti hakkında Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyuruyor:
“Allah Teala’nın doksan dokuz ismi vardır. Onları ezberleyenlerle tilavet eden kimseler cennete gider. Allah tektir, teki sever.”

Allah(C.C.):
“Eşi benzeri olmayan, bütün noksan sıfatlardan münezzeh tek ilah, Her biri sonsuz bir hazine olan bütün isimlerini kuşatan özel ismi. İsimlerin sultanı.”

Allah ismini zikreden  Allah’ı bütün isimleri ile anmış olur. Bütün isimler Allah isminde gizlidir. Rahman Allahtır demeyiz Allah Rahmandır deriz bütün, Diger bütün isimler Allah isminin sıfatıdır. Allah ismi ruhi hastalıklardan, kalp katılığından, küfürden, maddi ve manevi bataklıktan, nevsin istek ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek merhamet sahibi olmak,

Kalbin nurlanması, şifa bulması, güç kuvvet ve rızık kazanmak, gizli sırlara vakıf olmak dünya ve ahiret sadeti için zikredilir,

Allah ismi iki şekilde zikredilir

1: Ya Allah  (Ya ) Yardım isteme medet talep etmeyi ifade eder

2: Allah Allah

Kuran’da Allah isminin tüm türevleri tam 2698 (19×142) defa geçer.

Allah isminin ebcet değeri 66

Tüm duaların kabul olması için zikir adeti günde 66

Esma zikrinde her insanın adının bir ebcet değeri vardır. Sizde kendi isminizin büyük ebcet hesabıyla isminizin ebcet değerini öğrenin ve karşılık gelen esmanızı bulun ve o esma ile dua ediniz. Allah’ın güzel isimleriyle dua etme değerini göreceksiniz

Sevgili dostlar sonraki yazımda Esmaül Hüsna Zikirlerini  Sır ve Faziletlerini Kaç Kere Zikir Edilmeli bütün bunları açıklayan yazımı sizlerle paylaşacağım.

One comment

 • Fatma Atalay

  Mart 28, 2022 at 2:26 pm

  Merhaba.
  Öncelikle bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim.
  İsmim Fatma. Sayfanızda, Esma zikrinden ve her insanın adının bir ebcet değeri olduğundan bahsediyorsunuz. Ben ilk defa duyuyorum ve çok ilgimi çekti. Acaba ismimin büyük ebcet hesabını nasıl yapabilirim?
  Sevgiler
  Fatma Atalay

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *